Teorie spiskowe
Czym tak właściwie są teorie spiskowe? Użytkownicy Internetu znają je doskonale, ponieważ często pojawiają się one w różnych artykułach, filmikach czy grupach. To pewne tezy, które zakładają, że niektóre ważne wydarzenia na świecie nie są nam przedstawiane zgodnie z prawdą. Sceptycy poddają w ten sposób pod wątpliwość wiele faktów, posługując się wyłącznie nieoficjalnymi dowodami czy doniesieniami. Ten ważny aspekt kultury internetowej może wpływać na sztukę? Przekonajmy się
Teorie spiskowe w literaturze
W wielu bibliotekach znajdziemy książki, które opisują teorie spiskowe. Możemy w ten sposób dowiedzieć się więcej na temat nurtującego nas wydarzenia, a przede wszystkim jego genezy. Wielu autorów poddali sie tej modzie i opisują za pośrednictwem książek swoje rozważania na temat dostępnych informacji. Dla fanów teorii spiskowych to prawdziwa gratka, zwłaszcza tomy, które zbierają wszystkie najważniejsze teorie.
Teorie spiskowe w filmach
Wielu internautów śmieje się z filmików teorie spiskowe, które zawierają żółte litery w sekcji napisów. Zazwyczaj pochodzą one zza oceanu. Oczywiście na podstawie niektórych z nich powstały filmy, które są przedstawiane jako fikcja. Niestety nie każdy uznaje to za fakt i rozpowszechnia niesprawdzone informacje.