Co to znaczy severability w żargonie prawniczym?
Wiele słów w żargonie prawniczym dla osób na co dzień nie mających nic wspólnego z tym tematem brzmi obco. Jednym z nich może być severability Co oznacza i kiedy występuje? Sprawdź!
2021-06-25, 17:38

Severability - co to znaczy?

Zaczerpnięte z języka angielskiego słowo severability oznacza nic innego, jak klauzulę salwatoryjną. Co jednak oznacza to określenie? Jest to postanowienie w formie umownej, przewidujące że w sytuacji nieważności lub braku skuteczności danych działań i postanowień, reszta z nich pozostaje w mocy. W dosłownym tłumaczeniu severability oznacza to rozdzielność postanowień, jednak nie do końca oddaje to istotę tej dosyć złożonej kwestii.

Sevverability

Przykładowe użycie zwrotu

Najlepszym sposobem na zrozumienie znaczenia tego słowa jest użycie go w jakimś kontekście. W formie restrukturyzacyjnej można zatem zapytać "Czy jest to klauzula salwatoryjna? Czy to oznacza, że przy postanowieniach i negocjacjach syndyk nie usiłował przeforsować severability?". Tego typu sformułowania wraz z wytłumaczeniem znaleźć można w słowniczkach żargonu prawniczego na różnych stronach w internecie. Jest to najlepszy sposób na zrozumienie ich sensu, terminologia prawnicza jest bowiem często mocno niezrozumiała dla osób spoza tej branży.

KONTAKT / AUTOR
Panna Kulturalna
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.